Baget taş takılar hakkında bilmeniz gerekenler

Baget taş, dikkat çekici ve parlak yapısı ile üzerlerinde bulunan taşı sergileyen harika görünümlü takılardır.

Baget taşlar ince, uzun, dikdörtgen şekilli bir taştır. Bagetler zaman zaman neredeyse kare şeklinde olabilir ancak daha yaygın olarak uzun ve incedir, genellikle uzunluğu 5:1 civarındadır. Bu taşlar, mükemmel bir dikdörtgende düz kenarlara veya içe doğru açılı konik kenarlara sahip olabilir. Bunlara “düz” veya “konik” bagetler denir.

Gerçekten dikkat çekici bir takı kullanmak istiyorsanız baget taşlı küpe, baget taşlı kolye veya baget taşlı bileklik tercih edebilirsiniz.

Baget takı bakımı nasıl yapılır?

Baget kesim taşlar ışıltılarıyla göz dolduruyor. Bu nedenle bu tür takıların ışıltısını kaybetmemesi için düzenli aralıklarla bakım yapılması önemlidir. Aksi takdirde zamanla matlaşmaya ve eski ihtişamını kaybetmeye başlayabilir. Bu sayede bir baget yüzüğün bakımını yaparken aşağıdakilere dikkat etmeniz önerilir:

  • Baget yüzük, küpe, kolye gibi takıların bakımında kimyasal ürünler kullanılmamalıdır. Bu tür malzemeler baget takıların taşlarında daha fazla matlaşmaya neden olabilir.
  • Bakım ve temizlik sırasında takılara nazik davranılmalı ve darbelerden korunmalıdır. Baget taşlar çok sert taşlar olmakla birlikte en azından sert darbelerle zarar görebilir veya kırılabilirler.
  • Baget yüzük ve diğer takıların temizliğinde saf ve temiz su kullanılabilir. Temiz su ile durulamak ve tüy bırakmayan bir bezle silmek yeterli olacaktır.
  • Çok kirli baget takıları temizlemek için temiz su ile biraz elma sirkesi veya beyaz sirke kullanılabilir.
  • Çoklu taş tasarımına sahip baget takılarda, taşlar arasındaki kir pamuklu çubuk veya pamukla temizlenebilir.
  • Baget takıların ayda bir kez temizlenmesi ve bakımı daha kolay temizlik sağlar ve kirlerin inatçı olmasını engeller.
     

Zarafetin neredeyse zamansız bir simgesi olan baget takıları Armerdo’nun ürün yelpazesinde bulabilir, kendinize veya sevdiklerinize muhteşem bir hediye olarak sunabilirsiniz. 

Armerdo’nun harika baget taşlı takılarına göz atmayı ihmal etmeyin;

Çelik takı nedir, avantajları nelerdir?
Çelik küpe modelleri ve özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Close Favoriler
Close
Close
Kategoriler