Çelik takı nedir, avantajları nelerdir?

Çelik takı korozyona uğramaz, çizilmelere, lekelere veya oyuklara karşı dayanıklıdır. Çelik takılar paslanmaya karşı dayanıklıdır. Kararmaz ve alerji yapmazlar. Paslanmaz çelik takılar, yüzük ve bilekliklerden kolyelere, saatlere ve küpelere kadar hemen hemen her tür takıda tercih edilmektedir. Günümüzde paslanmaz çelik takılar giderek daha popüler hale gelmektedir.

Çelik Takı Özellikleri

Çelik takı; karbon, nikel ve krom içerir. Çeliğin paslanmaz yapıda olabilmesi için en az yüzde 12 krom içermesi gerekir. Krom, oksijenin paslanmasını ve çelik yüzeyi aşındırmasını önleyen görünmez bir üst tabaka oluşturarak çeliği paslanmaz hale getirir. Bu, paslanmaz çelik takıların paslanmayacağı veya kararmayacağı anlamına gelir.

Paslanmaz Çelik Takı Avantajları

Paslanmaz çelik takılar, gümüş veya altın takılardan çok daha fazla aşınma ve yıpranmayı kaldırabilir ve çok daha az bakım gerektirir. Ek olarak, paslanmaz çelik takılar, metal alerjisi olanlar için güvenlidir ve alerji yapmazlar.

  • Yıpranmaz  Her gün takabilir, tüm günlük ve ağır işlerinizi yüzüğün zarar görmesinden endişe etmeden yapmaya devam edebilirsiniz. Paslanmaz çelik bir takı, günlük kullanımın tüm yükünü ve yıpranmasını kaldırabilir.
  • Ekonomik  Pahalı bir altın veya pırlanta yüzük veya zümrüt veya yakut yüzük alamazsanız ancak her zaman uygun fiyatlı ve dayanıklı bir paslanmaz çelik takı tercih edebilirsiniz. Paslanmaz çelik potansiyel olarak en iyi seçimdir çünkü en rahat ve iyi kullanım sunan, şık ve kaliteli görünümlü takılardır.
  • Dayanıklı – Paslanmaz çelik , çizilmelere, korozyona, ısıya ve genel aşınma belirtilerine karşı dirençli olacaktır. Malzeme normal aşınma ve yıpranma belirtileri göstermeyecek ve bunu elde etmek için fazla bakıma da ihtiyacınız yok. Çelik takıyı günde bir veya haftada birkaç kez temizleyebilirsiniz. Malzeme suya aşırı maruz kaldığında zarar görmez.
  • Tasarım ve Model Çeşitliliği – Paslanmaz çelik takılar sayısız şekil, boyut ve tasarımda mevcuttur ve bunları partilerde, işte ve evde takabilirsiniz. 

Sonunda kişisel tercihe bağlı olarak ortaya çıkıyor, ancak paslanmaz çelik takılar gümüşe benzediği ve çok daha uygun fiyatlı olduğu ve birçok yönden gümüşten daha üstün olduğu gerçeği göz önüne alındığında, çelik takı oldukça iyi bir seçim olabilir.

Kaliteli bir kıyafet nasıl anlaşılır?
Baget taş takılar hakkında bilmeniz gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Close Favoriler
Close
Close
Kategoriler